PGE Dom Maklerski S.A. (PGE DM) należy do największej w Polsce grupy energetycznej. Powstał w 2012 roku w wyniku zmiany struktury handlowej Grupy Kapitałowej PGE. Pod koniec grudnia 2013 roku spółka uzyskała zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie instrumentów finansowych i doradztwa inwestycyjnego.

Głównym obszarem działalności PGE DM jest pośrednictwo w transakcjach towarami giełdowymi: energią elektryczną, prawami majątkowymi, gazem, uprawnieniami do emisji CO2, zarówno na rzecz podmiotów z Grupy Kapitałowej PGE, jak i klientów zewnętrznych. PGE DM świadczy również usługi zarządzania portfelami energii elektrycznej i praw majątkowych.

Od 2014 roku spółka jest uczestnikiem Towarowej Giełdy Energii S.A. w obszarze handlu energią elektryczną, gazem oraz prawami majątkowymi. W pierwszym roku działalności PGE DM otrzymał nagrodę za największą aktywność na rynku energii elektrycznej wśród domów maklerskich.

W sierpniu 2015 roku PGE DM uzyskał dostęp do rynku uprawnień do emisji CO2 za pośrednictwem giełd: ICE Futures Europe z siedzibą w Londynie oraz European Energy Exchange (EEX) z siedzibą w Lipsku.

PGE DM jako licencjonowany podmiot prowadzi działalność według najwyższych standardów. Członkostwo na polskich i zagranicznych giełdach, współpraca na rynku OTC oraz wykwalifikowana kadra posiadająca wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie, umożliwiają spółce świadczenie wysokiej jakości usług w zakresie handlu towarami giełdowymi na rynku kasowym i terminowym.

Nagrody i wyróżnienia:

  • Platynowy Megawat Towarowej Giełdy Energii S.A. - za największą aktywność  na rynkach energii elektrycznej wśród domów maklerskich w latach 2014, 2015, 2016, 2017.
  • Platynowy Megawat Towarowej Giełdy Energii S.A. - za największą aktywność  na Rynku Praw Majątkowych wśród domów maklerskich w latach 2015, 2016.